• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 1880
 • يکشنبه 1385/12/13 ساعت 13:32
 • تاريخ :

مرحوم حجت الاسلام و المسلمین حاج فضل الله كریم (ره)

حجت الاسلام و المسلمین حاج فضل الله كریم، امام جمعه فقید شهر قرچك ورامین در سوم دی ماه سال 1378 به دیار باقی شتافت. مدیریت حوزه علمیه لبنان و انجام فعالیت های تبلیغی و عام المنفعه از جمله فعالیت های وی در طول عمرش بود.
مرجوم حجت‌الاسلام و المسلمین حاج شیخ فضل‌الله كریم، امام جمعه فقید شهر قرچك در سال 1318 در قلهك تهران به دنیا آمد. وی پس از تحصیلات كلاسیك به حوزه علمیه قم عزیمت و به مدت هفت سال از محضر آیات عظام نوری، اعتمادی، ستوده و فشاركی (ره) كسب فیض نمود و هفت سال نیز در حوزه علمیه نجف اشرف در محضر آیات عظام خویی، حكیم، صدر، شاهرودی، فانی، قزوینی، راستی كاشانی و امام امت دروس كفایه و خارج فقه و اصول را فرا گرفت.
پس از آن به لبنان رفت و چهار سال در شهرهای بعلبك، نبی شیث و شهرك‌های جنوب لبنان به نام‌های ناقورهو رامیه فعالیت‌های تبلیغ در دین اسلام را بر عهده داشت و در شهر بیروت عهده دار یك مدرسه علمیه بود كه در آن مدرسه دروس كلاسك و حوزوی تدریس می‌شد كه فارغ التحصیلان آن مدرسه علمیه هم اكنون در لبنان به تبلیغ اسلام اشتغال دارند.
وی در لبنان با آیت‌الله امام موسی صدر (ره) نیز در ارتباط بود. حجت‌الاسلام و المسلمین حاج شیخ فضل‌الله كریم (ره) در سال 1351 به ایران عزیمت نمود و در تهران به فعالیت‌های مذهبی مشغول شد و در سال 1353 به دستور حضرت آیت‌الله گلپایگانی (ره) برای تبلیغ در شهر قرچك ورامین كه یكی از محروم ترین نقاط كشور بود، حضور یافت و در سال 1360 با حكم حضرت امام خمینی (ره) به امامت جمعه این شهر منصوب شدند.
این عالم ربانی در مدت حضور خود در شهر قرچك ورامین مجسد جامع این شهر را تجدید بنا كرد و ده‌ها مؤسسه خیریه و عام المنفعه برای رفع نیاز مستمندان و ایتام منطقه تأسیس نمود.
حجت‌الاسلام و المسلمین حاج شیخ فضل‌الله كریم در كنار جوشش‌های مردمی مردم همیشه در صحنه قرچك با پشتیبانی از ولایت مطلقه فقیه شركت فعالی داشت و در فراز و نشیب‌های انقلاب به خصوص در هشت سال دفاع مقدس افزون بر 40 بار حضور در جبهه‌های حق علیه باطل با درایت و صبری خاص وظایف مهم سیاسی و مذهبی خود را ایفا نمود و همواره سعی در ایجاد وحدت و همدلی بین مردم و مسؤولین داشت.
وی در سال 1378 به علت بیماری بازنشسته شد و در سوم دی ماه سال 1383 در شب ولات با سعادت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا (ع) به دیار حق شتافت و جسم شریفش در مسجد جامع قرچك مدفون گشت.
خدمات حجت‌الاسلام و المسلمین حاج شیخ فضل‌الله كریم :
1. برگزاری نماز عبادی سیاسی جمعه در شهر قرچك؛
2. بازسازی مسجد جامع شهر قرچك؛ 3. احداث مجموعه خیریه درمانگاه دارالشفاء حضرت مهدی (عج) در شهر قرچك،
4. مرمت و بازسازی امامزاده‌های اطراف قرچك از جمله امامزاده ابراهیم (ع)؛
5. تأسیس موسسه خیریه زینبیه (س)؛
6. تأسیس مكتب قرآن و اهل‌بیت ثقلین؛
7. احداث مخابرات شهر قرچك؛ 8. احداث خانه عالم در شهر قرچك؛ 9. مسلمان شدن چندین نفر به دست وی؛
10. تجلیل از شهدا و خانواده‌های وی؛
11. تشویق جوانان برای شركت در كلاس‌های حوزوی؛
12. افتتاح دفتر تبلیغات اسلامی در شهر قرچك؛ 13. ساختن چندین مركز زیربنایی با كمك خیرین همچون مدرسه و ادارات.
معنای مداد!

معنای مداد!

معنای مداد!
مسافرت های تبلیغی

مسافرت های تبلیغی

مسافرت های تبلیغی
حجت الاسلام و المسلمين حسين ايراني

حجت الاسلام و المسلمين حسين ايراني

حجت الاسلام و المسلمين حسين ايراني
حجة الاسلام سید عباس حسینی قائم مقامی

حجة الاسلام سید عباس حسینی قائم...

حجة الاسلام سید عباس حسینی قائم مقامی
UserName