• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 142
 • يکشنبه 1385/12/13 ساعت 11:41
 • تاريخ :

بیانیه ها و سخنان حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی در محکومیت حملات وحشیانه صهیونیست ها به شیعیان لبنان

بیانیه اول

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیكم

برادران و خواهران مسلمان امروز یكی از روزهای سخت و مسئولیت آور ما مسلمانان است . امروز همه مسلمانان جهان در معرض امتحان الاهی قرار گرفته اند قرآن مجید همه مسلمین را در هر نقطه ای از دنیا كه باشند برادر یكدیگر می خوانند و پیغمبر بزرگوار اسلام – صلی الله علیه و آله و سلم – كمك مسلمان به مسلمانی كه احتیاج كمك دارد را نشانه اسلام معرفی می كند . بنابراین وظیفه مسلمانان در برابر مصیبتهای سنگینی كه امروز بر مردم مسلمان لبنان وارد می شود تنها دادن شعار و تظاهرات نیست بلكه واجب است برای متوقف ساختن حمله ها و هجوم ددمنشانه رژیم صهیونیستی كه به تخریب همه مراكز زندگی و كشتن برادران و خواهران شما و كودكان و زنان بی دفاع ادامه می دهد عملا گام بردارند و وحدت و همدلی خود را با انجام كمك ها و مساعدتها در عمل نشان بدهند .

خداوند همه مسلمانان را در عمل به وظائف اسلامی موفق بگرداند .

حسین نوری همدانی – 28/4/1385

بیانیه دوم

 بسم الله الرحمن الرحیم

بعد از سلام

تهاجم دیروز رژیم اشغالگر به لبنان و كشتار كودكان و زنان و تخریب ویرانگر آنها و ادامه و تشدید حملات وحشیانه و ددمنشانه این رژیم به مردم مظلوم فلسطین و كشتار ده ها انسان بی گناه و زنان و كودكان و تخریبها كه چند روز است ادامه دارد موجب تا سف شدید گردید .

ما پس از محكوم نمودن این جنایتهای ضد بشری و اعمال وحشیانه از مجامع بین المللی و مراكز حقوق بشر میخواهیم كه در برابر این تجاوزات ساكت ننشینند و جلو این جنایتها را بگیرند و خواستار توقف آنها باشند و از مسلمانان جهان نیز می خواهیم كه وظیفه اسلامی خود كه وحدت و اتحاد و كمك به مظلومان و دفع ظلم و تجاوز از آنها را در نظر بگیرند و تمام توان خود را در متوقف ساختن این جنایتها بكار گیرند .

تعجب است كه داعیه داران حقوق بشر و دموكراسی از اسارت دو نفر از اشغالگران كه با دست پرتوان و مقاوم حزب الله لبنان صورت گرفته است دلسوزی می كنند و حساسیت نشان می دهند اما در برابر كشتار روزانه چندین نفر انسان بی دفاع و زن و كودك در فلسطین كه چند روز است ادامه دارد دم در نمیاورند و به سكوت می گذرانند .

از خداوند متعال توفیق عمل به وظائف اسلامی را برای همه مسلمانان مسالت می نمائیم .

حسین نوری همدانی

22/4/1385

سخنان معظم له

آیت الله العظمی نوری همدانی: بدون فرهنگ شهادت اسلام از بین خواهد رفت

حضرت آیت الله نوری همدانی : مجاهدین حزب الله بدانید در مقابل هر لحظه تشنگی، خستگی، گرسنگی و حرکت کوچکی در راستای آسیب زدن به دشمنان، خداوند عمل صالحی در دیوان اعمالتان می نویسد و اجر و مزد شما را خواهد داد.

 حضرت آیت الله حسین نوری همدانی صبح امروز در دیدار با تعدادی از فرماندهان سپاه، خواهران فعال در امور مذهبی ستاد غدیر همدان و طلاب مدرسه علمیه امام صادق(ع) زاهدان، پانزده روز مقاومت حزب الله لبنان را یك پیروزی برای این گروه مسلمان شیعه عنوان کرد.

استاد دروس خارج حوزه علمیه قم، به انهدام تانکها، بالگردها، ناو دریایی و خسارات وارده بر حیفا و سرگردانی بیش از دو میلیون اسراییلی اشاره کرد و افزود: تجهیزات جنگی مهم نیست بلکه ایمان و عقیده است که حرف اول و آخر را می زند.

این مرجع تقلید با اشاره به حدیث حضرت امام صادق(ع)، شهادت را بالاترین نیکی دانست و آن را پیروزی در بالاترین امتحان الاهی عنوان کرد و افزود: آسایش ما به خاطر شهدای جنگ است و اسلام با خون زنده است و بدون فرهنگ شهادت و شهادت طلبی اسلام از بین خواهد رفت.

وی پیام قرآن به حزب الله را این گونه بیان کرد: مجاهدین حزب الله بدانید در مقابل هر لحظه تشنگی، خستگی، گرسنگی و حرکت کوچکی در راستای آسیب زدن به دشمنان، خداوند عمل صالحی در دیوان اعمالتان می نویسد و اجر و مزد شما را خواهد داد.

وی با اشاره به سخن حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر ضرورت از بین رفتن اسراییل کمک به مردم مظلوم لبنان به هر وسیله را بر تمام کشورهای اسلامی واجب دانست.

UserName