• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 229
 • يکشنبه 1385/12/13 ساعت 11:26
 • تاريخ :

مدیر شبكه قرآن سیما: وبلاگ‌نویسی قرآنی سرفصل تازه‌ای در برنامه‌های قرآنی كشور است

گروه اجتماعی: برپایی جشنواره وبلاگ‌نویسی قرآنی تذكری بجا و پیام مناسبی است برای مسئولان و سیاستگزاران كشور تا به فكر ایجاد سرفصل ویژه‌ای برای برنامه‌های قرآنی كشور باشند.

 

دكتر «ساری» مدیر شبكه قرآن سیما در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرگزاری قرآنی ایران (ایكنا)، ضمن بیان مطلب فوق تصریح كرد: برگزاری جشنواره بین‌المللی وبلاگ‌نویسی قرآنی ابتكار بسیار جالبی در راستای ترویج فرهنگ قرآنی در داخل و خارج كشور است.

 مدیر شبكه قرآن سیما

رسانه‌ها به‌ویژه در سال‌های اخیر نقش بسیار مهمی در پیگیری اهداف و آرمان‌های یك ملت دارند

وی از وبلاگ به عنوان رسانه‌‌ای كوچك اما با قابلیت‌ و ظرفیت‌های بالا نام برد و گفت: رسانه‌ها به‌ویژه در سال‌های اخیر نقش بسیار مهمی در پیگیری اهداف و آرمان‌های یك ملت دارند و در كشور ما نیز می‌توان از آن به عنوان یك كاركرد ایدئولوژیك در خدمت دین و توسعه و ترویج فرهنگ و معارف اسلامی استفاده كرد.

برگزاری جشنواره بین‌المللی وبلاگ نویسی قرآنی گامی مهم و ابتكار جدیدی در جهت خدمت به دین و به‌ویژه قرآن محسوب می‌شود.

ساری افزود: باتوجه به گسترش و قابلیت‌های این رسانه‌ها و توسعه‌ای كه در سطح دنیا دارند، برگزاری جشنواره بین‌المللی وبلاگ نویسی قرآنی گامی مهم و ابتكار جدیدی در جهت خدمت به دین و به‌ویژه قرآن محسوب می‌شود.

مدیر شبكه قرآن سیما در ادامه اظهار كرد: این جشنواره بین‌المللی قرآنی می‌تواند به‌عنوان راهنما و عامل مهمی در جهت‌گیری بلاگر‌هایی از سراسر دنیا باشد كه علاقه‌مند به فعالیت در عرصه دینی و یا قرآنی هستند البته این امر منوط به پیگیری‌های جدی در ادامه این جشنواره است.

وی در مورد نقش شبكه قرآن سیما در برپایی این جشنواره بین‌المللی گفت: شبكه قرآن سیما در سیاستگزاری این جشنواره و نیز انعكاس اخبار، رویدادها و فعالیت‌های صورت گرفته در راستای برگزاری این جشنواره با برگزار كنندان آن همكاری داشته است.

ساری تصریح كرد: بخش عمده فعالیت این شبكه در راستای برپایی این جشنواره در عرصه تبلیغ تعریف شده و تبلیغات داخلی و خارجی را از طریق شبكه‌های مختلف سیما بر عهده گرفته است.

وی در ادامه به مشكلات تبلیغات در سطح بین‌المللی اشاره و اظهار كرد: امكانات تبلیغی در خارج از كشور بسیار محدود و در عین حال پرهزینه است و باتوجه به اینكه وبلاگ نویسی درداخل كشور پررونق است و از مخاطبان زیادی برخوردار است انتظار می‌رود كه تعداد شركت كنندگان داخلی بیشتر از شركت كنندگان خارجی باشد.

ظرفیت‌ها و قابلیت‌های مناسبی در زمینه وبلاگ‌نویسی در كشور وجود دارد ولی متأسفانه مسئولان زیاد به این جنبه توجه نكرده‌اند.

مدیر شبكه قرآن سیما افزود: ظرفیت‌ها و قابلیت‌های مناسبی در زمینه وبلاگ‌نویسی در كشور وجود دارد ولی متأسفانه مسئولان زیاد به این جنبه توجه نكرده‌اند.

ایجادسرفصل ویژه‌ قرآنی

وی در ادامه گفت: شاید جشنواره بین‌المللی وبلاگ نویسی قرآنی تذكری بجا برای مسئولان و سیاستگزاران كشور باشد تا سرفصل ویژه‌ای برای برنامه‌های قرآنی در حوزه فعالیت خود ایجاد كنند.

ساری در ادامه از رسانه‌های نوین از جمله اینترنت و وبلاگ به عنوان ابزار مهمی در پیگیری نشر و توسعه اهداف كشور به ویژه در زمینه تولید و بازتولید ارزش‌های جامعه نام برد.

وی در مورد برنامه‌های شبكه قرآن سیما در زمینه معرفی و یا آموزش وبلاگ و وبلاگ‌نویسی در راستای برگزاری این جشنواره گفت: به‌طور مشخص برنامه خاصی در این زمینه تهیه نشده است زیرا منتظر بودیم تا این جشنواره به مراحل عملی‌تر برسد و با توجه به اینكه تاكنون استقبال بسیار خوبی از آن به‌عمل آمده است ویژه‌برنامه‌هایی را در راستای انعكاس اخبار آن خواهیم داشت.

معرفی وبلاگ‌های برتر قرآنی

ساری همچنین از پخش تولید برنامه‌هایی در زمینه معرفی وبلاگ‌های برتر قرآنی و بلاگر‌های برگزیده و بحث‌های كارشناسی در زمینه علوم ارتباطات نوید داد و یادآور شد: باید با تدابیری درست ارزش‌گذاری دقیق و بهره برداری مناسبی از این جشنواره به‌عمل آید و باید نتایج آن را در سال‌های آتی دنبال كرد.

UserName